Úvodní stránka » Labioplastika

Labioplastika

Labioplastika je esteticko-chirurgický výkon, při kterém dojde ke zmenšení malých stydkých pysků s případnou úpravou jejich asymetrie. Výkon má okamžitý efekt, je poměrně jednoduchý a nekomplikovaný. Důvodem operace je obvykle nadměrná velikost nebo délka labií, která mohou způsobovat potíže v intimním životě a nevypadají esteticky. Operace se provádí  v celkové ev. epidurální  anestezii  za půldenní nebo jednodenní hospitalizace.

Před výkonem:

Operace se provádí v celkové anestezii, proto je nutno před výkonem absolvovat tzv. předoperační vyšetření. Jde o zhodnocení Vašeho aktuálního zdravotního stavu Vaším praktickým lékařem, ev. i jiným specialistou, u kterého jste sledována. Od lékaře poté obdržíte zprávu s vyjádřením, jestli jste schopna výkonu v celkové anestezii, kterou musíte vzít s sebou k operaci.

Vlastní výkon:     

Zmenšení malých stydkých pysků trvá přibližně tři čtvrtě hodiny. K dispozici je několik postupů zákroku. První možnost spočívá v redukci přesahujících okrajů stydkých pysků po jejich obvodu a jejich následné obšití. Druhá alternativa se zaměřuje pouze na část obvodovou. Klínově se vytne a sešije horní a dolní partie stydkých pysků. Metoda operace se volí podle anatomické skladby ženského genitálu. Používají se vstřebatelné stehy.

Po výkonu:

Operovaná místa by měla být po zákroku chlazena ledem, který zamezí otokům a krvácení. První 2 týdny se nesmí používat žádné kosmetické přípravky, pouze speciální dezinfekční roztok. Pracovní neschopnost trvá zhruba 2 týdny, na jejím konci je obvykle nutné absolvovat kontrolu u lékaře. V prvních dnech a týdnech po výkonu je doporučováno neoblékat si spodní prádlo ani kalhoty a dávat přednost sukním. Měsíc po zákroku se žena musí vyhýbat sportovním výkonům a pohlavnímu styku. Operovaná místa jsou zpočátku citlivější, brzy se však vše vrací k normálu.

Komplikace:

Komplikace výkonu jsou minimální. Nejčastěji jsou spojeny s anestezií nebo jde o krvácení či infekci.